مقالات

تاثیر کشف استعداد هنری کودکان

استعداد هنری

در مقالات گذشته درباره تاثیر هنر بر خلاقیت کودکان به طور مفصل صحبت نموده ایم. حال که می دانیم این مهارت چقدر می تواند در زندگی آینده فرزندانمان تاثیر گذار باشد، بهتر است تا در این باره سطح بالاتری از اطلاعات داشته باشیم. در این مقاله می خواهیم نگاهی جزئی تر به استعداد هنری فرزند داشته باشیم.

همه ی شما باید با معنی اصلی عبارت فوق الذکر آشنایی کامل به دست آورید. تا به درستی آن را در وجود فرزندتان کشف کنید. و در راه رسیدن به قله های موفقیت او را یاری نمایید. در واقع خلاقیت واژه ای است که راه اصلی به هر موفقیتی می باشد. انسان ها با قدرت خلاقیت خود، در مسیر کاری و یا زندگی خود شکوفا می شود. و از دیگر افراد در این زمینه پیشی می گیرد. و از آنجایی که کودکی سن آموزش و بزرگسالی سن اجرا اهداف می باشد، افزایش خلاقیت کودکان مسئله مهمی است که باید به آن توجه نمود. هنر، یکی از راه های رسیدن به مفهوم خلاقیت می باشد.

استعداد هنری

استعداد هنری چیست؟

کشف استعداد هنری از زمانی آغاز می شود که شما در وجود فرزند خود، مهارتی را قوی تر دیگر مهارت ها میابید. برای بسیاری از شما پیش آمده، هنگامی که کودک شما در تنهایی خود مشغول بازی است، یک فعالیت را مداما تکرار، و با آن خود را سرگرم می نماید. برای مثال:

  1. عده ای از کودکان تنهایی خود را مداما با نقاشی پر می نمایند. در واقع در زمان های خالی خود بیش از هرچیزی بازی با رنگ ها و تقلید طرح اشکال مختلف را دارند.
  2. برخی کودکان در بازی های تنهایی خود با خود حرف می زندد. و در نقش شخصیت های خیالی فرو رفته و یک سناریو را اجرا می نمایند.
  3. حتی کودکان بسیاری بدون سواد در اوقات فراقت خود از روی کتاب یا دفتر خود، قصه ای را در ذهن خود پرورش می دهند. او بار ها کتاب خواندن پدر یا مادر خود را دیده است. و با تقلید از نوع ادبیات آن ها سعی دارد تا مثل آن ها کتاب بخواند.
  4. برخی دیگر از کودکان علاقه به بازی های مثل پرتاب توپ و یا فعالیت های هیجانی دارند.
  5. و….

بیشتر بدانید: راهکار های موثر در پرورش فکر کودکان

استعداد هنری

با مطالعه موارد فوق الذکر و کمی تامل در آن ها می توان متوجه شد که هر کدوک در واقع به چه بخشی از فعالیت های خود علاقه بیشتری دارد.

  1. فرزند اول می تواند با پرورش استعداد هنری خود، در آینده به نقاشی حرفه ای تبدیل شود. و یا یک مهندس عمران و یا معماری که به نقش کشی و زیبا سازی شهر علاقه بسیار خاصی دارد.
  2. فرزند دوم یک نمایشگر قهار است، که بدون داشتن هیچ موضوع خاصی توانایی ساخت یک سناریو اجرا آن را دارد. و یا حتی یک مجری قدرتمند، که فن بیان قوی او، ویژگی بارز وجودی و عامل موفقیتش است.
  3. این فرزند می تواند یک نویسنده، روانشانس، شاعر و یا حتی وکیل و قاضی خوبی بشود. چرا که از کودکی میل به کسب اطلاعات و مطالعه کتاب های مختلف در وجود او نمایان شده.
  4. و در آخر فرزند چهارم یک ورزشکار قوی و موفق است.

اهمیت هنر در زندگی کودکان

مثال های بالا تنها نمونه ای از استعداد های هنری مختلف در وجود فرزندان است. حتی بسیاری از این هنر ها می تواند او را به یک مهندس، خلبان، دکتر و یا دیگر عناوینی تبدیل نماید، که شما به اشتباه فکر می کنید، هنر در این مشاغل وجود ندارد.

اما این یک باور اشتباه است! هنر و مهارت دو بازوی خلاقیت هستند. کشف استعداد هنری، فرزندتان را در دستیابی به آینده درست خود راهنمایی می نماید.

به فرزند خود از سنین پایین آموزش دهید، که هرچه در وجود خود دارد بروز دهد. و به اون این اطمینان را بدهید که هیچ گاه علایقش سرکوب نخواهد شد. و شما، در هر زمینه ای او را برای دستیابی به درست ترین راه، مانند یک همراه خوب یاری نمایید.

به فرزند خود این اعتماد به نفس را بدهید که او از قدرت استقلال فکری بالایی برخوردار است، و قطعا با راهنمایی های شما می تواند بهترین راه را بیابد.

برای اطلاع بیشتر از نحوه پرورش فکر کودکان کلیک نمایید.

افزایش خلاقیت کودکان

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل و واضح هرآنجه درباره ی استعداد هنری و نحوه کشف آن باید می دانستید را بیان نمودیم. هر یک از شما مادران و پدران با توجه به شرایط خانوادگی می توانید این نکات را به روش های پرورشی خود بسط دهید، و برای آینده فرزندتان بهترین روش را پیش بگیرید.

بهتر است بدانید آموزش خلاقیت به کودکان بدون داشتن اطلاعات کافی به درستی به سرانجام نمی رسد. با مطالعه مطالب درست و راهکار های تاثیر گذار می توانید بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *